הקש על Enter כדי חיפוש או על מקש Esc כדי לסגור

אודות חברת Global Trekking

תכנון, ארגון והדרכת טיולים רגליים רב יומיים; בארץ ובעולם

 

יצחק שלו, שהיטיב לכתוב שירים וגם לקרוא מפות, הזכיר בשירו: “אשר לא סומן במפה” מה שכל סייר יודע; שצפיפות קווי הגובה במפה טופוגרפית מתארת את תלילות המדרון של גבעה או של הר, אבל הוסיף שהמפה לא מתארת את הולם ליבו של העולה באותו מדרון, לא את ריח הגשם ולא את פרחי הבר.

קצת עלי, ג'אן-שי דניז ואיך הכל התחיל

קוראים לי ג’אן-שי דניז, בן 36, מתגורר במדרשת בן גוריון. מורה דרך בישראל ומדריך טרקים במגוון יעדים מסביב לעולם.

אני סייר, גיאוגרף, איש של אנשים והרפתקן סקרן. יש בי אהבה גדולה לטבע, לאנשים, להדרכה, לחיים הטובים ולמסעות רגליים ממושכים. טיול במקום שטרם דרכה בו רגלי, כמו גם החזרה אליו יחד עם המטיילים שלי, מסבים לי אושר גדול.

נולדתי בשוויץ, גדלתי בכרכור והתחנכתי בקיבוץ עין שמר. כשהגעתי לשנת שירות בשדה בוקר, גליתי את המרחב הקסום, הפראי ורחב הידיים ביותר של ארצנו – הנגב. לאחר מכן שרתתי ביחידה מובחרת והתמקצעתי במכלול מיומנויות השטח והניווט, שהעיסוק בהם נתן לי ידע וכלים המשרתים אותי רבות במסעותי יום יום. כשהשתחררתי, הדבר הראשון שעשיתי היה לחזור לנגב בכדי להדריך טיולי שטח במדבר.

גליתי השראה גדולה בהדרכה, ובמגע הבלתי אמצעי שקורה במסעות בין המטיילים, המדריך והשטח. מהר מאוד הבנתי, שמתרחשת “סימביוזה” שעובדת לכל הכיוונים, ושבחוויה המשותפת של תנועה רגלית בקבוצה קטנה, ובקצב התנועה הבריא שהיא מכתיבה, טמונה ככל הנראה הוויה אנושית שורשית, שפשוט עושה לנו מאוד טוב. במשך 13 השנים האחרונות, אני חי את חיי מטיול לטיול, בארץ ובעולם ונהנה מאוד ממה שאני עושה.

את קורס מורי הדרך, עשיתי לצד לימודים אקדמיים בתחומים הפיזיים של גאולוגיה, גאומורפולוגיה ואקלים, יחד עם דיסציפלינות ממדעי הרוח- היסטוריה, ארכאולוגיה, דתות, שפות, תרבויות ועוד. הלימוד התמידי הוא מבחינתי חלק כיף ובלתי נפרד מאהבת המקצוע.

כיום לצד ההדרכה, אני עוסק במחקר של דרכים עתיקות במדבר, מטעם אוניברסיטת תל אביב. אני מתגורר במקום יפיפה בנגב, וממשיך לארגן ולהוביל מכאן מסעות רגליים בארץ ובעולם.

 

הערכים של Global Trekking

הדרכה והובלה טובה

להשקפתנו, הדרכה והובלה טובה של טרק, הן קודם כל קצב הליכה נעים וקבוע, תוכן מעניין וחיבור אמיתי של המדריך – גם לקבוצה וגם לשטח. אנחנו ה”טרקריסטים”, אוהבים להכיר מחוזות חדשים מסביב לעולם תוך כדי מיצוי רוב הזמן במסע רגלי בלב הטבע הפראי ופחות זמן בביקור אתרים ובילוי אורבני. יחד עם זאת, תוכן איכותי – סיפורי מקום, מידע היסטורי, סביבתי, תרבותי, פילוסופי והגותי, הוא להשקפתנו חלק חשוב ובלתי נפרד מהדרכה של מסע רגלי בטבע, להכרת כל יעד חדש אליו אנו מגיעים מסביב העולם.

בטיחות

הבטיחות היא מעל הכל, ואחריותו הראשונה של המדריך היא להחזיר את המטיילים בשלום הביתה. על אף האופי ההרפתקני של הטרקים, תשומת הלב והיכולת של ג’אן-שי להוביל בשטח בצורה אחראית, שקולה ובטיחותית, היא חסרת פשרות. הובלה של קבוצה במסע רגלי בלב השטח, דורשת מהמדריך הבנה אמיתית של אלמנט אי הוודאות והמציאות המשתנה. כמו כן, היכולת של המדריך להימצא בתוך תחום הנוחות בעת שהמטיילים שרויים בתנאי שטח ומזג אוויר משתנים ומאתגרים, היא בעלת רמת חשיבות עילאית לתחום טיולי השטח. ערנות גבוהה ביותר, הן לתנאי הדרך והן למצב הפיזי והמנטלי של האנשים בקבוצה, חיזוי מזג האוויר, ניהול סיכונים תמידי וקבלת החלטות מחודשות בשטח הם לתפיסתנו ערכים עליונים בהובלת הטיול.

סקרנות וייחודיות

טיול הוא יצירה רב מימדית. עבורנו ליצור טיול זה לתת דרור ליצר הסקרנות לעוף עם הדמיון על מפת הארץ והעולם, ללא גבולות. לשים אצבע, לנבור, לחקור, לחבר את כל הנקודות היפות שאנו מוצאים, לשזור את עולמות התוכן, את הניסיון רב השנים בשטח ואת הירידה לפרטים הקטנים בארגון הלוגיסטי. אנו שרויים בחיפוש תמידי אחר יעדי טרקים חדשים בארץ ורחבי העולם – יעדים מגוונים, יפים, הרפתקניים, נידחים ופראיים, בעלי יחוד נופי ותרבותי ואופי אתגרי. יציאה ל”מסעות פיילוט” חלוציים היא בהחלט מנת חלקנו.

הקטנת האימפקט הסביבתי-חברתי

“קחו אתכם חזרה רק תמונות ורשמים, ואל תשאירו אלא עקבות על השבילים” – אהבה אמיתית לטבע היא בראש ובראשונה לקיחת אחריות סביבתית. אנחנו מטיילים כל העת עם מודעות להשפעה הסביבתית-תרבותית שיש לנוכחות שלנו על הטבע, ועל האנשים במקום אליו הגענו, בעיקר כקבוצה. בתוך כך, אנו מעלים למודעות המטיילים שלנו כל הזמן להתנהל ברגישות, ונוקטים בצעדים למען הקטנת טביעת הרגל האקולוגית שלנו.  

היכרות אישית

בגלובל טרקינג אנו מאמינים כי המקצועיות הולכת יד ביד עם יחסי האנוש. קשר אישי ומכבד עם הצוות המקומי במדינת היעד, כמו גם יחסים חמים והיכרות אישית עם כל אחד מהמטיילים שלנו, הם מנשמת אפנו ובתוכנו.

מטיילים ממליצים

שבנו מהטרק בנפאל ורצינו להביע דעתנו על המדריך ג'אן-שי דניז.
נהנינו מאוד מהדרכתו המקצועית, נמרצותו ועדוד תמידי של הקבוצה. לג'אן-שי היה חשוב להכיר כל אחד באופן אישי והיה קשוב ונתן מענה לצרכים השונים. דאג לבריאים ולחולים וכולם היו שווים בעיניו. צעד קדימה ואחורה ובלבד להיות עם כולם. היכן שלא היה, דאג לאלה שלפניו או אחוריו.
החיוך והאנרגיה החיובית לא משו מפניו, דבר שהשרה אוירה חיובית בקרב הקבוצה. כל יום תובל בסיפורים, העשרה מקצועית נרחבת ומה שלא ידע, דאג לקבל מענה הולם מהמדריך המקומי.
דבר חשוב מאוד: לג'אן-שי היה ידע רב בסימפטומים של מחלת גבהים, בדרך פעולת כדורי האורמוקס ותופעות הלואי. נתן הנחיות מדויקות לגבי מתי וכמה לקחת כדורים. גם בעניין זה ניתן היה לסמוך עליו, וזו לי הפעם הראשונה, שהרגשתי כמטיילת ולא "עבדתי" כרופאה.
יחסיו ההדוקים ומעוררי הכבוד עם המדריך המקומי והפורטרים , השרו אוירה של 'כולם ביחד'. אין ספק כי עתידית נטייל איתו שוב.
בברכה
סמדר
סמדר
זכינו באדם בעל נפש רגישה שיש בה נתינה אין סופית וקסם אישי....קשוב, ניחן באחריות מקצועית! ומשרה ביטחון. העשיר והרחיב את ידיעותינו
טיילתי הרבה בחיים, עשיתי הרבה טרקים בעולם ובארץ, חוויתי ופגשתי הרבה מדריכים ומדריכות לאורך השנים.
ג׳אן-שי דניז הוא בלי שום צל של ספק, המדריך הכי טוב שהיה לי וייצא לי לטייל איתו.
מקצועי מאד, אדיב, בעל ידע נרחב בהמון נושאים הקשורים כמובן בטיול עצמו וגם מעבר. כשמטיילים עם ג׳אן-שי לא סתם מטיילים, אלא חווים עד הסוף את המקום.
חווים את הטבע, מבינים איפה נמצאים, מקבלים הסבר על כל פרח, סלע, הר, וכל פיסת מידע והיסטוריה החשובים על מנת להתחבר למקום בו אתה נמצא.
ההערות וההארות החכמות שלו לאורך המסלול מחברות אותך לכאן ועכשיו.
הסיפורים בהפסקות וקצת הגיגים פה ושם משרים עליך רוגע ושלווה ולא משאירים לך ברירה אלא לחיות את הרגע ולספוג את כל המסביב. והכי חשוב בעיני, ג׳אן-שי הוא מדריך שאפשר לסמוך עליו בעיניים עצומות.
מהרגע הראשון נוצר אמון בינינו (הקבוצה) ובינו. זה קרה באופן טבעי, כנראה בזכות אשיותו המיוחדת. ידעתי שאני יכולה לסמוך עליו שיוביל אותנו בבבטחה ובכיף בדרך הנכונה. ואם במקרה הדרך אינה מתאימה באותו רגע מכל מיני סיבות, הוא ימצא מיד פתרון חלופי למסלול אחר, מדהים ובטוח באותה מידה. וכל זה יעשה בשקט הפנימי שלו ובאהבה שלו לאנשים ולטבע.
הוא היה מאד קשוב לקבוצה, תמיד דאג שכולם בסדר, והכתיב את הקצב בהתאם אלינו ולצרכים של שאר המטיילים.
אין ספק שיש לו חלק גדול בחוויה המיוחדת ויוצאת הדופן שהיתה לי בטרק וההתחברות ואהבה שלי למקום בו ביקרתי היו בעיקר בזכותו. מהיום - מטיילים רק עם ג׳אן-שי דניז!

האדם והטבע/ מכתבי א. ד. גורדון

“ופקחת ביום ההוא את עיניך והצצת היישר אל תוך עיני הטבע וראית בהם את תמונתך, וידעת – כי אל עצמך שבת. כי בהתעלמך מהטבע, התעלמת מעצמך”

“כי האדם באשר הוא אדם, צריך להיות תמיד בתוך הטבע. כי הטבע הוא לאדם המרגיש והמכיר- ממש מה שהמים הם לדג.

כי לא רק להשתקפות בבואתו של הטבע בתוך נפשו זקוק האדם, זקוק הוא למגע של הטבע, ללחיצה המקפת והמאחדת שהטבע – שההוויה האין-סופית לוחצת על כל נקודה מנקודות גופו ונפשו, ומכריחה אותו לחיות, להיות אדם, להיות פרט בפני עצמו.”

 

 

נגישות

מוזמנים למלא פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

מכיוון שטיול רגלי בשטח כרוך במאמץ פיזי ומנטלי, אנו רואים בתאום ציפיות ראשוני, שלב חשוב והכרחי בהצלחת הטיול, עבור המשתתתף, המדריך, וכלל הקבוצה.

תודה על הסבלנות ושיתוף הפעולה.

במה אתם מתעניינים:*

תוכן ההודעה

שם המלא*

האימייל שלך*

טלפון נייד*

האם אתה מגדיר את עצמך כמתאים לטיול "מטיבי לכת" או "אוהבי לכת"?*

אם טיילת בעבר עם ג'אן-שי, מספיק לציין את שם הטיול. אם לא, כתבו בבקשה איזה טיול רגלי עשיתם לאחרונה (מסלול, מספר ק"מ)*

נשמח אם תוכל/י לפרט איזו פעילות ספורטיבית קבועה הינך עושה במהלך השבוע למען תחזוקת הכושר הגופני? שאלות אלו חשובות לנו. תודה מראש*

קבוצת גיל:*

אשמח לקבל עדכונים על הטיולים הקרובים, יעדים חדשים, סקירות וטיפים

להתראות בשבילים

ג’אן-שי דניז וצוות גלובל טרקינג